Valamennyi ünnepünk előkészítése, szervezése kétnyelvű.

Ünnepeink, rendezvényeink, jeles napok egy nevelési évben:

1. A gyermekcsoporton belüli ünnepek:

• Születésnap – névnap : közös ének, köszöntés, megajándékozás (kedvenc mese, játék stb.)
• Szüret - Terményünnep - must, készítés, terménybábok, mulatozás
• Advent – koszorú, adventi naptár, izgatott készülődés, dekorálás, ajándékkészítés
• Luca nap dec. 13.- „kotyolás” csoportokban, csoportok között, vidám jókívánságok, köszöntők.
• Március 15. - kokárdával, zászlóval, alkalmi versekkel, dalokkal ünnepelünk, majd a Hősök szobrához vonulunk.
• Húsvét - egyéni kosarat, fészket készítünk, húsvéti nyuszit simogatunk, locsolkodás,
• Pünkösdölés – vidám táncház , versenyjátékok

2. Az óvodai gyermekcsoportok közös ünnepei:

• Mikulás – várjuk verssel, dallal köszöntjük, ajándékot hoz
• Karácsony – meglepetés a fa, ajándék, felnőttek közös bábjátéka,
• Télbúcsúztatás – kiszézés – az udvarban körbejárva, hangoskodva elkergetjük a hideget,( kidobjuk) elégetjük a kiszebábot
• Májusfa állítás- szalagokkal díszített fát kapnak a lányok, dalos-játékokkal vigadunk.

3. Az óvoda-család közös ünnepei, rendezvényei:

• Márton napi lampionos felvonulás/ nov. 11.: legenda eljátszása, lampionos felvonulás „lúd” sütés,
• Farsangi bál / jan.-febr.- jelmezes bál, közös tánc, vigadalom a családokkal, témához illő táncprodukció,
• Anyák napja – csoportokban műsorral, ajándékkal készülünk,
• Gyermekmajális - Sommerfest / máj. vége – rövid köszöntő műsort adnak a nagyok majd a feldíszített udvaron változatos tevékenységekkel várjuk a gyerekeket: kézműves, ügyességi, verseny játékok, táncház, lufi, arcfestés stb.

A közös ünnepek tartalma, tevékenységek:

- Énekes gyermekjátékok, körjátékok, hangszeres drámajátékok
- Versek, mondókák, csúfolók, találós kérdések, népi jóslások,rigmusok
- Mesedramatizálás, ünnepi köszöntők
- Mozgásos játékok, versenyjátékok
- Barkácsolás, népi játékok készítése termésből, többféle ábrázolási
technika felhasználásával, kiállítás anyagának összeállítása.
- Agyagozás, szövés, fonás, sütés, tojásdíszítés, ajándékkészítésben sokféle ábrázolási technika alkalmazása, mézeskalács sütés, gyertyaöntés.